ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3295167
*
nr 329 5167
Spegel
oval, förgylld, H52
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 12:50:13
1
150 kr
27/9 15:11:16
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 329 5167
Spegel
oval, förgylld, H52
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 12:50:13 | 1 | 150 kr |
| 27/9 15:11:16 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



